Zamknij

Taki Księżyc widzieli po raz pierwszy. Viralowe wideo podbija sieć [WIDEO]

Aleksandra Grzegrzółka
22.03.2019 14:32
Taki Księżyc widzieli po raz pierwszy. Viralowe wideo podbija sieć [WIDEO]
fot. YouTube

Krótkometrażowy film, pokazujący reakcje ludzi, którzy po raz pierwszy mieli okazję przyjrzeć się Księżycowi z bliska przez teleskop błyskawicznie staje się nowym viralem. "A New View of the Moon", nakręcone przez reżysera i pasjonata astronomii, Wyliego Overstreeta dobrze portretuje ludzką fascynację kosmosem. Widzieliście wczorajszą (21.03.2019) Pełnię Robaczego Księżyca? Była piękna!

"A New View of the Moon": zobaczyć Księżyc z bliska

Trwający niewiele ponad 3 minuty krótkometrażowy film opublikowano na YouTube 12 marca 2019 roku, jednak już wcześniej został wyróżniony także i przez zespół selekcjonerów Vimeo. Nic dziwnego - "A New View of the Moon" to naprawdę ujmujący tytuł. Na nagraniu możemy zobaczyć reakcje przypadkowych przechodniów, którzy mają okazję po raz pierwszy przyjrzeć się Księżycowi z bliska za pomocą teleskopu. Rysująca się na ich twarzach fascynacja i entuzjastyczne komentarze to najlepszy sposób na uchwycenie w kadrze ludzkiej fascynacji kosmosem. To trzeba zobaczyć!

WARTO WIEDZIEĆ:

  • Toyota pracuje nad nowym łazikiem. Japonia wyśle go na Księżyc [WIDEO] 
  • Asteroida Apophis UDERZY w Ziemię? Zostało już tylko kilka dni [WIDEO] 
  • NASA po raz pierwszy w historii pokazała takie zdjęcia. Co przedstawiają? [ZDJĘCIA]

"Powinniśmy częściej spoglądać w niebo"

Na scenerię do niecodziennego eksperymentu reżyser i pasjonat astronomii, Wylie Overstreet, razem ze swoim partnerem na planie, Alexem Goroshem, wybrali różne dzielnice Los Angeles. Chodziło głównie o pokazanie reakcji szerokiego przekroju społeczeństwa. Zdradzimy, że są podobnie euforyczne. "To właśnie móc zobaczyć go tak, jakby był blisko i jakby można było go dotknąć czyni go czymś prawdziwym dla nas" - tłumaczy na filmie Overstreet. "To przypomina nam, że wszyscy żyjemy na tej bardzo małej planecie i nasze reakcje na ogrom wszechświata są praktycznie takie same. Uważam, że jest w tym coś naprawdę wyjątkowego, coś, co nas wszystkich jednoczy. To doskonałe przypomnienie, że powinniśmy częściej spoglądać w niebo" - dodaje reżyser. Nie możemy się nie zgodzić! Ktoś jeszcze zachwycał się wczorajszą Pełnią Robaczego Księżyca? Koniecznie dajcie znać w naszej sondzie!

 

RadioZET.pl/źródło:Motherboard;ThisIsCollossal/AG

C