1 listopada. Pogoda na Wszystkich Świętych: Słonecznie i bez opadów

01.11.2019 08:28
Pogoda
fot. ventusky.com

Pogoda. 1 listopada, we Wszystkich Świętych, będzie chłodno, ale słonecznie i bez deszczu. Dopiero późnym wieczorem do Polski wkroczą pierwsze, słabe opady deszczu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

1 listopada Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad wschodniej Europy, który na przeważającym terenie kraju zapewni suchą pogodę z niewielkim zachmurzeniem. Na zachodzie w ciągu dnia zacznie się jednak zaznaczać wpływ zatoki niżu znad Atlantyku, co doprowadzi tam do stopniowego wzrostu zachmurzenia. 

1 listopada. Pogoda na Wszystkich Świętych

W piątek 1 listopada zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie, Pomorzu Wschodnim oraz północnym wschodzie okresami duże.

Temperatura maksymalna od 6 do 8 stopni Celsjusza.  Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych. W górach wiatr dość silny, w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z postępującymi od zachodu opadami deszczu. Temperatura minimalna od -3 stopni na Podhalu, -2 stopni w rejonie Krakowa oraz na północnym wschodzie, około 1-2 stopni w centrum do 4-5 stopni Celsjusza na zachodzie. 

Pogoda na 2 listopada

W sobotę 2 listopada, w Dzień Zaduszny, będzie cieplej, ale deszczowo. Wyż odsunie się na wschód i już cała Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Szkocji. Napłynie cieplejsze, ale także wilgotniejsze powietrze, co oznacza wzrost zachmurzenia i opady deszczu.

Zobacz także

Strefa opadów już w nocy z piątku na sobotę nasunie się nad zachodnią Polskę i do rana sięgnie aż po centrum kraju. W dzień będzie padało w większości kraju - najwięcej w północnej części i na zachodzie, najmniej na południowym wschodzie. Będzie cieplej niż w piątek - noc już bez przymrozków, a w dzień od 6-9 st. na północnym wschodzie i około 11 st. w centrum do 14 st. na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami jednak dość porywisty, również z kierunków południowych.

RadioZET.pl/PAP/IMGW