„Biskajskie ciepło” nadciąga do Polski. Na termometrach nawet 20 stopni

30.10.2019 13:00
Pogoda
fot. ventusky.com

„Biskajskie ciepło” zmieni pogodę w Polsce. Po pierwszych przymrozkach i opadach deszczu ze śniegiem, które przyniósł do naszego kraju niż Jarosław, czeka nas gwałtowny wzrost temperatur. Za kilka dni na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Niż Jarosław sprawił, że ostatni tydzień października przywitał nas chłodną i deszczową aurą. W wielu regionach Polski synoptycy odnotowali pierwsze przymrozki.

Z jesienno-zimową pogodą będziemy zmagać się przez najbliższe trzy dni. Temperatura maksymalna nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju, od 4 do 6 stopni. 

„Biskajskie ciepło” w Polsce. Na termometrach nawet 20 stopni 

„Biskajskie ciepło” dotrze do Polski w sobotę. W całym kraju znów zrobi się cieplej, a dzienna temperatura maksymalna podskoczy do 9-14 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej będzie w kolejnym tygodniu. Jak prognozują synoptycy Cumulusa, na południu i na wschodzie kraju temperatury mogą sięgnąć nawet 20 stopni Celsjusza. 

„Następną falę porannych przymrozków prognozujemy dopiero w okolicach 13 listopada” – czytamy na stronie Wirtualnej Polski. 

RadioZET.pl/Wirtualna Polska/IMGW