Zamknij

"Bestia znad Islandii" w Polsce. Najpierw 20 stopni, później radykalna zmiana

08.04.2021 21:40
Mapa pogodowa Polski
fot. www.wxcharts.com

"Bestia znad Islandii" ma wpływ na dynamiczną pogodę w Polsce. Zima w górach nie odpuszcza, ale w weekend zacznie się ocieplać. Temperatura wzrośnie do ponad 20 stopni. Przyszły tydzień przyniesie kolejne ochłodzenie.

Pogoda w kwietniu jest wyjątkowo dynamiczna. W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Mateusz Barcz z IMGW w programie "Newsroom" Wp.pl ocenił, że na pogodę w Polsce ma wpływ ''bestia znad Islandii''. 

Według najnowszych prognoz IMGW pogoda zacznie poprawiać się w piątek i niewykluczone, że wysokie temperatury utrzymają się do końca weekendu.

"Bestia znad Islandii" w Polsce. Po weekendzie radykalna zmiana pogody 

W sobotę Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz. Osłabnie także wiatr. Termometry pokażą maksymalnie od 8 stopni Celsjusza na Podlasiu do 16 stopni na Podkarpaciu.

W niedzielę (11 kwietnia) będzie jeszcze cieplej. Temperatura wzrośnie do 17 stopni na Podlasiu i do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany - podaje TVN Meteo. 

Początek przyszłego tygodnia przyniesie kolejną zmianę pogody. Do Polski z północnego zachodu zacznie napływać dużo chłodniejsze powietrze. Wzrośnie zachmurzenie, pojawią się opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem. W górach pojawi się mróz. Termometry w ciągu dnia pokażą maksymalnie od 4 stopni na Dolnym Śląsku do 15 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. 

RadioZET.pl/Wp.pl/TVN Meteo/IMGW