Zamknij

Deszcz możliwy w całej Polsce. Alerty IMGW dla trzech województw

16.09.2021 14:57
IMGW. Alerty przed deszczem w 3 województwach
fot. East News

Dla trzech województw na południu i w centralnej Polsce wydano ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. IMGW prognozuje, że lokalnie mogą wystąpić burze.

Deszcz może spaść dziś w całej Polsce. Jak powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW, najwięcej opadów wystąpi w południowo-zachodniej części kraju oraz w pasie obejmującym Pomorze, Kujawy, Mazury oraz Mazowsze.

– Na zachodzie opady deszczu będą powoli zanikające, na wschodzie może padać do wieczora. Zagrzmieć może w województwach południowo-zachodniej Polski oraz w województwach małopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i świętokrzyskim – powiedziała Tomczuk.

Deszcz możliwy w całej Polsce. Nocne alerty dla trzech województw

Po południu w czwartek IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla trzech województw. Ostrzeżenia dotyczą mieszkańców południowej części woj. śląskiego oraz małopolskiego i świętokrzyskiego (w całości).

"Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Możliwe burze. Wysokość opadu miejscami od 35 mm do 45 mm" – przewiduje IMGW. Alerty będą obowiązywały od północy z czwartku na piątek, a w Małopolsce i Ziemi Świętokrzyskiej od wczesnego poranka, do popołudnia w piątek.

RadioZET.pl/PAP -  Marek Szczepanik/Meteo.imgw.pl