Zamknij

Pogoda na dziś - 16 września. Wracają burze i silne deszcze. Nadciąga ochłodzenie

16.09.2021 07:16
Mapa pogodowa Polski
fot. www.ventusky.com

Pogoda na dziś - 16 września. W czwartek cała Polska znajdzie się w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Synoptycy z IMGW zapowiadają deszcz i burze.

Pogoda w czwartek (16 września) będzie się pogarszać z każdą godziną. O poranku w południowo-wschodniej części kraju będzie jeszcze pogodnie. Na zachodzie i w centrum pojawią się pierwsze opady deszczu. W trakcie dnia strefa deszczu z towarzyszącymi jej burzami będzie przesuwała się na wschód Polski - ostrzega IMGW.

Pogoda na dziś - 16 września. Wracają burze i opady deszczu

W ciągu dnia najwięcej deszczu i burz mogą spodziewać się mieszkańcy pasa od Pomorza przez Wielkopolskę, Mazowsze aż po Górny Śląsk. - Tam może spaść do 20 litrów wody na metr kwadratowy. Na zachodzie, czyli w województwie lubuskim, skąd front atmosferyczny przesunie się na wschód, nadal będą masy wilgotnego powietrza, a tym samym możliwość opadów deszczu, choć nie tak intensywnych jak w centrum kraju - powiedziała Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pod koniec dnia i w nocy z 16 na 17 września strefa opadów nadal będzie przesuwała się na wschód. W efekcie na zachodzie kraju będzie więcej przejaśnień. Coraz więcej deszczowych chmur pojawi się na wschodzie kraju. Najwięcej deszczu spadnie na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - do 15 mm. Popada także nad morzem.

Temperatura w Polsce spadnie do 12 stopni

W czwartek najcieplej będzie na Lubelszczyźnie, Małopolsce i Podkarpaciu - od 25 do 26 stopni Celsjusza. W centrum termometry wskażą około 21-22 stopni. Najchłodniej będzie na zachodzie Polski i nad morzem - od 19 do 20 stopni - prognozują synoptycy. 

W nocy temperatura spadnie do 12-13 stopni Celsjusza. Najwyższe wartości pokażą termometry na południowym wschodzie - około 16 stopni. Jeżeli prognozy meteorologów się sprawdzą, w ciągu najbliższego tygodnia znad Skandynawii napłynie do nas chłodne powietrze, a temperatury rano mogą spaść do kilku stopni powyżej zera.

RadioZET.pl/IMGW/PAP