Zamknij

Alert RCB. Ostrzeżenia przed burzami z gradem w kilku województwach

05.09.2020 14:42
burze z gradem
fot. PIOTR ZAJAC /REPORTER

Burze z gradem wystąpią dziś po południu i wieczorem w Polsce centralnej, na południowym zachodzie i północnym wschodzie kraju – ostrzega w sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Gdzie jest burza? Po południu i wieczorem możliwe będą burze z gradem w Polsce centralnej, na południowym zachodzie i północnym wschodzie kraju – ostrzega w sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Burze z gradem możliwe będą po południu i wieczorem w województwach opolskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, a także we wschodniej i południowej części województwa warmińsko-mazurskiego i w powiatach w północnej części województwa lubelskiego i świętokrzyskiego. IMGW ogłosił tam w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Gdzie jest burza w sobotę 5 września? Alert RCB. Mapa i radar burz ONLINE

RCB przypomina o zachowaniu takich zasad bezpieczeństwa, jak unikanie otwartych przestrzeni, zabezpieczanie drzwi i okien oraz przedmiotów na balkonach i parapetach.

Zobacz także

Zobacz także

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

RadioZET.pl/ IMGW/ PAP