Zamknij

Pogoda na weekend. Gwałtowne burze, ulewy i wichury wracają do Polski

04.09.2020 20:24
Burza
fot. EAST NEWS

Pogoda w weekend może być niebezpieczna. Synoptycy prognozują powrót gwałtownych zjawisk atmosferycznych. IMGW może wydać alarmy przed intensywnymi ulewami i burzami z gradem. 

Pogoda w sobotę może zrobić się miejscami groźna. Już jutro czeka nas dzień z dużą różnicą w pogodzie nad obszarem naszego kraju szczególnie pod kątem temperatur. Na południu Polski temperatura maksymalna może osiągnąć 28 stopni Celsjusza, natomiast na północnym zachodzie i północy jedynie 17 stopni. 

Burze z gradem mogą pojawić się w pasie od Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez centrum kraju po Mazury i Podlasie. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 30 mm. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h.

pogoda

IMGW może wydać alarmy przed burzami w pięciu województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim. Ostrzeżenia przed burzami z gradem mogą pojawić się w pięciu województwach: 

  • warmińsko-mazurskim,
  • podlaskim,
  • mazowieckim,
  • łódzkim,
  • lubelskim.

Zobacz także

Pogoda w niedzielę 6 września 

W niedzielę na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i gdzieniegdzie przelotny deszcz. W strefie nadmorskiej możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i z przelotnymi opadami deszczu. Na południu kraju burze i tam prognozowana wysokość opadów do 25 mm.

Temperatura maksymalna od 15 do 20 stopni, tylko w rejonach podgórskich Karpat około 14 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/IMGW/PAP