Zamknij

Tym razem święta będą białe? Sroga zima może nas jeszcze zaskoczyć

Magdalena Kulej
03.12.2019 13:03
Czy będzie śnieg w święta?
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Czy na święta będzie śnieg i Boże Narodzenie w końcu będzie białe? Jakie są na to szanse, sprawdziła w najnowszej prognozie pogody synoptyk tvnmeteo.pl. 

Meteorologiczna zima przyszła pierwszego grudnia. Ta kalendarzowa i astronomiczna rozpocznie się za trzy tygodnie. A kiedy odczujemy ją w rzeczywistości? Mroźniejsze powietrzne ma pojawić się w Polsce w drugiej połowie grudnia, ale czy będzie śnieg?

Śnieg na święta Bożego Narodzenia?

O białym puchu na koniec grudnia marzy wielu entuzjastów świątecznego klimatu. Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek w najnowszej prognozie pogody sprawdziła, czy jest szansa na śnieg w te święta.

Jak wynika z ostatnich wyliczeń modeli meteorologicznych NOAA i ECMWF, w tym roku średnia temperatura miesięczna grudnia ma być nieco powyżej normy wieloletniej, z kolei opady nieco większe od normy, ale tylko na Pomorzu i na południu. Oznacza to, że najprawdopodobniej znów będziemy mieli do czynienia z bardzo zmienną pogodą i przeplatanką ciepłych i zimnych mas powietrza.

Synoptyk podkreśla jednak: Jest szansa, że na święta krajobraz w Polsce zabieli się. Jak wskazuje, prawdopodobieństwo sprawdzenia się tych wyliczeń wynosi około 60-70 procent.

Zobacz także

Gdzie pada śnieg? [RADAR]

Śnieg spadł już na początku grudnia w kilku polskich regionach. We wtorek przed południem prószyło m.in. na południu i południowym wschodzie kraju. Najintensywniej padało w Bieszczadach. To, gdzie teraz pada śnieg można sprawdzić w radarze opadów online

screenshot-www.skyradar.pl-2019.12.03-12_45_50

Radar opadów śniegu we wtorek o godz. 13.

‧ fot. windy.com

RadioZET.pl/TVN Meteo