Zamknij

IMGW ostrzega przed gwałtowną powodzią. W tych regionach woda wciąż wzbiera

PAP
24.02.2021 10:49
Odwilż
fot. Przemyslaw Ziemacki/East News

IMGW ostrzega przed powodzią. W niektórych regionach stan wody w rzekach i zbiornikach wciąż wzbiera. Związane jest to z intensywną odwilżą. Instytut wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla 2 województw.

Powódź wciąż zagraża niektórym regionom w Polsce – ostrzega IMGW. W zlewni Bierawki (województwo śląskie) oraz Orli i Widawy (województwo dolnośląskie) możliwe jest wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych - wynika z mapy ostrzeżeń hydrologicznych IMGW. Dla tych rejonów Instytut wydał ostrzeżenia drugiego stopnia.

"Aktualnie stan alarmowy jest przekroczony na 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, maksymalnie o 82 cm na stacji Wyszogród. Stan ostrzegawczy został przekroczony na 7 stacjach w dorzeczu Wisły i na 8 stacjach w dorzeczu Odry" - wynika z komunikatu zamieszczonego przez IMGW po godzinie 9.30.

IMGW ostrzega przed gwałtowną powodzią. W tych regionach woda wciąż wzbiera

Po intensywnych opadach śniegu i ujemnych temperaturach w kraju trwa odwilż. W związku z trwającym spływem wód roztopowych możliwe są wezbrania na rzekach. Sytuacja hydrologiczna w Polsce jest lepsza niż jeszcze kilka dni temu, ale wciąż są rejony, w których stan wody jest za wysoki.

W środę hydrologiczny alert IMGW drugiego stopnia dotyczy głównie dwóch województw - Dolnego Śląska oraz województwa śląskiego. Chodzi o rejony Wrocławia, Leszna i Katowic.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/IMGW