Zamknij

IMGW ostrzega przed silnym mrozem. Nawet -20 st. "Zadbajmy o siebie"

14.01.2021 15:15
termometr
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER

IMGW ostrzega przed silnym mrozem i oblodzeniami. W najbliższych dniach temperatura może spaść do -20 stopni. "Od teraz z każdą godziną będzie już tylko zimniej aż do niedzieli i poniedziałku" - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda w Polsce jest już prawdziwie zimowa. Według najnowszej prognozy do Polski zbliża się przenikliwy chłód. "Na północnym wschodzie Polski temperatura zaczęła spadać" - poinformował IMGW. Ochładzać będzie się do niedzieli, a od poniedziałku powinno przyjść lekkie ocieplenie.

IMGW opublikował ostrzeżenia przed silnym mrozem w najbliższych dniach. Najzimniej będzie na wschodzie, północnym wschodzie i na południu kraju. - IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem dla województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego - mówi Radiu ZET rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

IMGW ostrzega przed mrozem i oblodzeniami. "Chłód będzie znaczny"

Termometry pokażą -20 st. C na krańcach wschodnich województwa podlaskiego oraz od -12 do -17 st. w pozostałych częściach tego województwa. - Chłód będzie znaczny, więc zadbajmy o siebie, odpowiednio się ubierzmy i zabezpieczmy swój dobytek - apeluje rzecznik IMGW.

IMGW wystosował także apel do kierowców. W województwie zachodniopomorskim wystąpią oblodzenia, z kolei w Sudetach i Tatrach silny wiatr oraz intensywne opady śniegu. "Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, temperatura minimalna gruntu około -6°C" - informuje IMGW.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/RadioZET/IMGW/Twitter