Obserwuj w Google News

IMGW ostrzega: zagrożenie pożarami w całej Polsce

PAP
1 min. czytania
05.06.2022 20:11
Zareaguj Reakcja

IMGW opublikował najnowszy komunikat o zagrożeniu pożarowym w Polsce. Największe ryzyko wzniecenia ognia z powodu suchej pogody jest na zachodzie kraju.

Ryzyko pożarów w całej Polsce
fot. IMAGO/Vasilis Rebapis / Eurokinissi/Imago Stock and People/East News, IMGW/Twitter

Ekstremalnie wysokie zagrożenie pożarami występuje zwłaszcza na północnych krańcach województwa wielkopolskiego i w niektórych rejonach zachodniopomorskiego - wynika z prognozy na niedzielę i poniedziałek przygotowanej przez specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ( IMGW).

Bardzo wysokie zagrożenie pożarem jest na styku województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego, a także w lubuskim, zwłaszcza w okolicach Zielonej Góry.

Redakcja poleca

Zagrożenie pożarowe w Polsce. Najnowsze ostrzeżenie IMGW

Z prognoz synoptyków IMGW wynika też, że z zagrożeniem pożarowym, chociaż już nie tak wysokim, musimy się liczyć na przeważającym obszarze Polski. Jedynie na wschodniej Lubelszczyźnie zagrożenie określono jako niskie.

"Na naszej stronie można sprawdzić prognozowane zagrożenie pożarowe na dziś i następny dzień" - przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W serwisie zagrożeń pożarowych dostępne są również tak szczegółowe dane jak wilgotność i temperatura gleby czy szybkość rozprzestrzeniania się ognia.

RadioZET.pl/PAP - Luiza Łuniewska