Zamknij

Niż genueński zmieni pogodę. Wraca zima, śnieżyce w całej Polsce

11.04.2021 13:14
Śnieżyca
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Pogoda po weekendzie ulegnie gwałtownej zmianie. Niż genueński przyniesie do Polski intensywne opady śniegu. W górach spadnie nawet metr białego puchu. 

Pogoda na początku tygodnia sprawi, że znów zapomnimy o wiośnie. Po wyjątkowo ciepłym i słonecznym weekendzie do Polski wróci zima z intensywnymi opadami śniegu. IMGW już kilka dni temu zapowiadała, że we wtorek trzeba będzie wyciągnąć z szafy ciepłe kurtki.

Niż genueński w Polsce. Wraca zima

Na zmianę pogody w Polsce wpłynie niż genueński z północy Włoch. Jak podaje portal fanipogody.pl, w poniedziałek (12 kwietnia) cieplejsza masa powietrza będzie wypierana przez chłodny front z północnego zachodu kontynentu. Strefa intensywnych opadów śniegu pojawi się w naszym kraju w nocy z poniedziałku na wtorek. Opady będą przemieszczać się od południowego-zachodu na północny-wschód Polski. 

''Największych śnieżyc spodziewamy się w okresie od wrotku (13 kwietnia) do czwartku (16 kwietnia) w południowej części kraju. Śnieg spadnie również w centrum oraz na wschodzie. W górach przewiduje się przyrost pokrywy śnieżnej do 50-100 cm'' - czytamy. Pogoda znów poprawi się w kolejny weekend. 

RadioZET.pl/Wp.pl/fanipogody.pl