Zamknij

IMGW ostrzega przed ulewami i burzami. Mogą zagrażać życiu

18.08.2019 21:07
IMGW ostrzega przed ulewami i burzami. Mogą zagrażać życiu
fot. Galina Gutarin/Shutterstock

IMGW wydał w niedzielę wieczorem ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w województwie lubuskim i zachodniej części województwa wielkopolskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na tych obszarach prognozuje się burze z opadami deszczu miejscami do 20 milimetrów oraz porywami wiatru do 85 kilometrów na godzinę.

Zobacz także

Zjawiska zagrażające zdrowiu i życiu

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Zobacz także

Ulewne deszcze i burze

IMGW wydał również komunikat meteorologiczny dla południowych powiatów woj. zachodniopomorskiego. Od zachodu znad Niemiec w kierunku wschodnim przemieszcza się strefa opadów deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów wynosi lokalnie do 10 milimetrów w ciągu godziny.

Zobacz także

Mogą wystąpić także burze z porywami wiatru o prędkości do 70 km/h. Komunikat dotyczy Szczecina oraz powiatów: pyrzyckiego, polickiego, choszczeńskiego, drawskiego, myśliborskiego, stargardzkiego, wałeckiego i gryfińskiego.

Ostrzeżenia obowiązują do godziny 23.00.

 

RadioZET/IMGW/PAP