Zamknij

Wyż Waltraud przyniesie ocieplenie. Nawet 29 st. w długi czerwcowy weekend

30.05.2021 16:06
pogoda w czerwcu
fot. Jakub Kaminski/East News

Pogoda długoterminowa. Dobra wiadomość dla osób planujących wyjazdy w kolejnym tygodniu. W długi czerwcowy weekend aura w Polsce zdecydowanie się poprawi. Na termometrach zobaczymy nawet 29 st. Celsjusza.

Pogoda w maju nas nie rozpieszcza. Końcówka miesiąca jest chłodna i deszczowa. Według informacji przekazanych przez synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niedzielę najładniejsza pogoda będzie w północnej i zachodniej połowie kraju. - Do końca dnia będzie dość pogodnie. Po południu trochę więcej chmur, ale i tak dużo słońca - poinformowała synoptyk Ewa Łapińska.

Temperatury nie napawają optymizmem. W niedzielę nad samym morzem wyniosą ok. 13-14 st. Celsjusza, z kolei na zachodzie i w centrum ok. 16-17 st. Celsjusza.

Pogoda długoterminowa na długi weekend. Kiedy będzie ciepło?

Według synoptyków na horyzoncie widać jednak ocieplenie. Polska dostanie się już w nocy z niedzieli na poniedziałek pod wpływ wyżu Waltraud, który znad Morza Północnego przesunie się nad Skandynawię - podaje wp.pl. Początek tygodnia ma być słoneczny i cieplejszy. Od czwartku natomiast możemy spodziewać się upałów. Skandynawski wyż, który "zadomowił" się nad Polską już za dwa, trzy dni przesunie się na wschód. Dzięki temu nad Polskę napłynie powietrze ze wschodu, a następnie z południa.

Przełom maja i czerwca jeszcze będzie chłodny. Temperatura będzie oscylować wokół 15-16 stopni. Początek długiego weekendu już powinien być cieplejszy. Od czwartku temperatury będą zdecydowanie rosnąć, a w czasie przedłużonego weekendu możemy się spodziewać nawet 26 stopni Celsjusza - informuje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski. Kolejne dni będą dość ciepłe, ale po 10 czerwca termometry pokażą już nieco mniej, bo od 22 do 23 stopni.

Jeszcze cieplejszą aurę zwiastuje portal fanipogody.pl. Według niego już w połowie przyszłego tygodnia oczekiwane jest wyraźne ocieplenie spowodowane napływem cieplejszej masy powietrza. Termometry pokażą nawet 29 st., choć temperatura nie powinna przekroczyć 30 st. Niewykluczone są także burze i opady deszczu, jednak - jak podają meteorolodzy - zjawisk burzowych będzie mniej niż pod koniec maja. "Szczególnie aktywne burze rozwijać będą się w drugiej części dnia, a pod wieczór na skutek słabnącej operacji słonecznej mają zanikać" - czytamy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/tvnmeteo.pl/wp.pl/fanipogody.pl/PAP/IMGW