Zamknij

Pogoda długoterminowa. Upał zaskoczy w listopadzie. Fala ciepła dotrze do Polski

24.10.2021 17:55
Mapa pogodowa Polski i Europy
fot. www.wetterzentrale.de

Pogoda na przełomie października i listopada sprawi dużą niespodziankę. Temperatura w niektórych regionach Europy wzrośnie do ponad 30 stopni Celsjusza. Ocieplenie dotrze również do Polski. 

Pogoda w Polsce i Europie popsuła się za sprawą niżu Hendrik. Ostatnie dni upłynęły pod znakiem ochłodzenia i szalejących wichur, które łamały drzewa i zrywały dachy. W wyniku jesiennych nawałnic zginęły cztery osoby, a kilkanaście zostało rannych

Pogoda długoterminowa. Synoptycy przepowiadają ocieplenie

Długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że w ostatnich dniach października do Europy dotrze ocieplenie. Temperatura oscylująca w granicach 29-32 stopni Celsjusza zaskoczy mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. 

"To niebywały upał jak na listopad. W jedenastym miesiącu roku już zdarzało się, że Hiszpania przeżywała choćby atak zimy" - podają synoptycy portalu fanipogody.pl. Ciepła masa powietrza z południowego zachodu będzie przemieszczać się w głąb Starego Kontynentu. W Niemczech termometry mogą wskazać 20 stopni Celsjusza.

Pogoda na Wszystkich Świętych. Jaka prognoza na 1 listopada?

Według prognozy długoterminowej pogoda w Polsce na przełomie października i listopada sprawi prawdopodobnie miłą niespodziankę. Na pierwsze oznaki ocieplenia możemy liczyć już w piątek 29 października. Temperatura w południowej części kraju wzrośnie nawet do 16-17 stopni Celsjusza.

Jeszcze cieplej zapowiada się długi weekend wraz z 1 listopada, czyli dniem Wszystkich Świętych. Wtedy termometry na południu Polski mogą pokazać nawet 19 stopni Celsjusza. Przypominamy, że długoterminowa prognoza pogody ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie.

RadioZET.pl/fanipogody.pl

C