Zamknij

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Synoptyk IMGW: więcej słońca i cieplej

31.05.2021 08:59

Pogoda w ostatnich tygodniach nas nie rozpieszczała. Najchłodniejszy maj w 21. wieku jednak już się kończy. Synoptycy zapowiadają ocieplenie i temperatury zbliżone już do tych letnich. W długi weekend na termometrach zobaczymy 20 st. i więcej - mówi w Radiu ZET meteorolog IMGW Jakub Gawron.

słońce i ładna pogoda
fot. Bartosz KRUPA/East News

Pogoda w maju nie mogła się podobać. Zdaniem synoptyków to była najgorsza aura w tym miesiącu w całym 21. wieku. Według eksperta temperatury w Polsce były poniżej średniej dla tego miesiąca, a w nocy często notowaliśmy przymrozki.

- Najchłodniej jest na południowym zachodzie, tam to odchylenie od normy jest największe i sięga prawie 3 st., mniej niż bywa w maju normalnie. Tak z doświadczenia naszego, po prostu jest chłodno - mówi w Radiu ZET synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Pogoda na Boże Ciało i długi czerwcowy weekend. Idzie lato, na razie bez upałów

Radio ZET ma już wstępną prognozę na długi czerwcowy weekend, który zaczyna się od czwartku. Polacy mają powody do zadowolenia, szczególnie ci, którzy planują wyjechać za miasto i odpocząć.

Już w kolejnym tygodniu będzie więcej słońca i cieplej. Możliwy jest jednak deszcz, a lokalnie także burze. Ciepło będzie i w dzień, i w nocy - zapowiada synoptyk IMGW Jakub Gawron. - Już w Boże Ciało miejscami termometry powinny pokazywać 20 st., a nawet trochę powyżej. Więc mielibyśmy do czynienia z tym, że po prostu zrobi się cieplej - podsumowuje. Najcieplej tradycyjnie będzie na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem.

Z prognoz Instytutu wynika, że od czwartku już niemal w całym kraju temperatura powinna przekraczać 18 st. Celsjusza, a gdzieniegdzie nawet 22 st. C. - Do końca tego tygodnia upałów jednak nie widać - informują synoptycy IMGW.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/RadioZET/IMGW