Zamknij

"Jęzor chłodu" zmierza do Polski. To będą ostatnie tak ciepłe dni

14.09.2021 21:19
pogoda na wrzesień
fot. wxcharts.com

Pogoda długoterminowa na wrzesień niedługo się zmieni. Synoptycy po kilku dniach z jeszcze letnią aurą zapowiadają ochłodzenie. Do Polski zmierza "jęzor chłodu".

Pogoda długoterminowa na wrzesień nie jest już tak optymistyczna. Wygląda na to, że w tym tygodniu czekają nas ostatnie ciepłe dni. Zanim nadejdzie ochłodzenie, temperatura może wzrosnąć miejscami nawet do 24-27 st. - przewiduje portal dobrapogoda24.pl.

Pogoda długoterminowa na wrzesień. Ostatnie ciepłe dni

W środę 15 września do Polski napłyną ciepłe masy powietrza, za których sprawą temperatura wzrośnie od 24 do 27 stopni, szczególnie w zachodniej i południowej części Polski. Według synoptyków to może być ostatni dzień lata w naszym kraju.

W południowo-zachodniej części kraju w ciągu dnia termometry wskażą nawet 27 stopni - przekazała Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW Polskiej Agencji Prasowej. Jak prognozuje dobrapogoda24.pl, najcieplejszą aurą będą cieszyć się mieszkańcy Dolnego Śląska, Ziemi Lubuskiej, Wielkopolski i południowej części województwa zachodniopomorskiego.

W czwartek termometry pokażą od 18 st. na Wybrzeżu Wschodnim, około 22 st. w centrum, do 24 st. na Podkarpaciu.

Jęzor chłodu zmierza do Polski, czeka nas ochłodzenie

Letnia pogoda pozostanie z nami jeszcze do końca tygodnia. Następnie nad kraje bałtyckie napłynie niż, który ściągnie zimne powietrze do Polski. Około 18 września do Polski nadejdzie ochłodzenie, które będzie odczuwalne głównie w trzeciej dekadzie miesiąca. 

Według portalu fanipogody.pl 20 września na wschodzie kraju możemy spodziewać się mrozu do - 5 st. Synoptycy podkreślają jednak, że sytuacja może się jeszcze zmienić i mieszkańcy tych rejonów mogą odczuć tylko przymrozki.

RadioZET.pl/dobrapogoda24.pl/PAP/IMGW/fanipogody.pl