Zamknij

Bardzo mroźno w całej Polsce. Do tego wiatr i opady śniegu

PAP
08.12.2021 06:28
Pogoda IMGW na środę 8.12.2021
fot. Ventusky.com (screenshot)

Temperatura od - 8 do zera stopni Celsjusza, porywisty wiatr tylko w Sudetach i tylko miejscami opady śniegu - tak synoptycy IMGW prognozują pogodę na środę. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, południu oraz zachodnim wybrzeżu.

IMGW, czyli Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, poinformował, że Polska znajduje się w zasięgu klina wyżu znad Skandynawii, tylko krańce zachodnie są na skraju niżu znad Wysp Brytyjskich. Z południowego wschodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. 

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie miejscami duże, głównie na południowym wschodzie. Miejscami w centrum i na południowym wschodzie słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od - 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około - 3 stopnie w centrum, do 0 stopni na południowym zachodzie, południu oraz zachodnim wybrzeżu.

Pogoda 8 grudnia. Prognoza IMGW na środę

Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W Sudetach wiatr w porywach do 65 km/h - może powodować zamiecie śnieżne. W środę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami niewielka możliwość słabych opadów śniegu. Temperatura maksymalna około - 4 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie wolno spadać.

Według prognozy przygotowanej przez Annę Woźniak z IMGW, w środę w kraju utrzymywać się będzie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południowym wschodzie wystąpią słabe opady śniegu. W ciągu dnia pogodnie zrobi się na północnym wschodzie. Rozpogodzenia będą tworzyły się od południowo-zachodniej części kraju w pasie od zachodniego Pomorza przez Wielkopolskę, centrum po południowy wschód.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na zachodzie, południowym zachodzie oraz krańcach wschodnich słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od - 12 stopni na północnym wschodzie, około - 5 stopni w centrum, do - 3 stopni miejscami na zachodzie, południu i wybrzeżu.

Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu chwilami dość silny, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. Na wschodnim wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h. W Sudetach możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

RadioZET.pl/PAP - Jacek Buraczewski

C