Zamknij

Opady śniegu w całej Polsce. Chwyci też mocny mróz

07.12.2021 10:45
Śnieg i mróz w Polsce 7 grudnia
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER, zdj. ilustracyjne

We wtorek 7 grudnia na obszarze niemal całego kraju spadnie słaby śnieg. Najwięcej będzie go w Karpatach – powiedział PAP synoptyk IMGW Kamil Walczak. Najmocniej mróz chwyci na północnym wschodzie, temperatura spadnie nawet do -9 stopni Celsjusza.

Śnieg może spaść we wtorek w całej Polsce. Jak prognozuje synoptyk IMGW, w większości kraju może jedynie delikatnie prószyć, a większe opady wystąpią na południu.

Kamil Walczak przekazał PAP, że w rejonie Karpat pokrywa śniegu może przybrać dziś nawet do 3 centymetrów. W górnych partiach Bieszczad występuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. 

Śnieg we wtorek w całej Polsce. Chwyci też mocny mróz

Jak zaznaczył ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Łukasz Derwich, "zagrożenie lawinowe występuje przede wszystkim na zawietrznych stokach". Poza górami najwięcej śniegu jest dziś w Zakopanem (16 cm), oraz w Lesku i Krośnie (woj. podkarpackie, odpowiednio 13 i 10 cm).

Synoptyk wskazał również, że najchłodniejszym rejonem Polski będzie we wtorek północny wschód, gdzie mróz sięgnie -9 st. C. Najcieplej będzie natomiast na południu i południowym zachodzie, gdzie termometry wskażą 0 stopni.

Na słoneczną aurę mogą liczyć we wtorek mieszkańcy północy Polski. Kamil Walczak zaznaczył natomiast, że "wieczorem na przeważającym obszarze powinno być pogodnie, a na południu możliwe zachmurzenie". W nocy musimy przygotować się mocne mrozy - na północy kraju temperatura spadnie nawet do -14 stopni Celsjusza.

RadioZET.pl/PAP - Paweł Auguff/IMGW-PIB Meteo Polska Twitter