Zamknij

Pogoda na dziś - środa 3 marca. Ostatni ciepły dzień, od czwartku powrót zimy

03.03.2021 06:49
Pogoda
fot. Wxcharts

Pogoda na dziś - 3 marca. Środa będzie ostatnim ciepłym dniem w tym tygodniu. W wielu miejscach Polski zrobi się bardzo ciepło. Temperatura na południowym zachodzie wzrośnie nawet do 15 stopni Celsjusza.

Pogoda w środę zrobi się naprawdę wiosenna. Jak wyjaśnił synoptyk IMGW Szymon Ogórek, w niektórych miastach na południu kraju temperatura osiągnie nawet 12-15 stopni Celsjusza. Najcieplejszymi miastami w kraju będą w środę: Kraków, Katowice, Opole, Wrocław i Zielona Góra.

Na pozostałym obszarze kraju nieco chłodniej. – W środę w całym kraju będzie ciepło z wyjątkiem północnego wschodu i obszarów położonych nad samym morzem, gdzie temperatura maksymalnie będzie sięgać 8 stopni Celsjusza – dodał synoptyk.

Najzimniej będzie w tych regionach, gdzie będą się utrzymywać zachmurzenie: a więc na północy i północnym-wschodzie. – Tutaj prognozujemy maksymalne najniższe wartości na poziomie około 4 stopni Celsjusza – wyjaśnił Szymon Ogórek. Zwrócił jednocześnie uwagę, że różnica temperatur między chłodniejszą północą a cieplejszym południem Polski, może wynieść nawet około 10 stopni Celsjusza.

Powrót zimy do Polski. Od czwartku zmiana pogody 

Ciepła pogoda utrzyma się jednak niestety jedynie do czwartku. Już 4 marca rozpocznie się zmiana pogody związana z nasunięciem się chłodnego frontu atmosferycznego na północ kraju. – W tych regionach pojawią się także opady deszczu i deszczu ze śniegiem - wskazał synoptyk IMGW. 

W piątek chłodny front wraz z aurą zimnego powietrza zacznie przesuwać się na pozostałą część kraju. – Od piątku już w całej Polsce odczujemy duże ochłodzenie – poinformował synoptyk. Jak dodał, w piątek na południu kraju należy spodziewać się także opadów mokrego śniegu. Zimowa aura utrzyma się nad Polską przez cały weekend, aż do początku przyszłego tygodnia.

RadioZET.pl/IMGW/PAP

C