Zamknij

Pogoda na dziś. Zima nie ustępuje. Wracają opady śniegu

04.12.2021 08:49
Śnieg
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Pogoda w pierwszy weekend grudnia będzie dynamiczna. Z prognozy synoptyków IMGW wynika, że na Wybrzeżu będzie padał deszcz ze śniegiem, a na północnym zachodzie śnieg. Temperatura powietrza nie przekroczy 3 stopni Celsjusza.

Pogoda w najbliższych godzinach przyniesie nam kolejny powiew zimy. Za nami wyjątkowo mroźna noc. W rejonach podgórskich temperatura spadła do minus 15 stopni Celsjusza. W Bieszczadach powyżej górnej granicy lasu leży nawet 70 cm śniegu. Jak prezentuje się prognoza pogody na sobotę 4 grudnia? 

Pogoda na dziś – sobota 4 grudnia. Wracają opady śniegu

Jak poinformowała synoptyk IMGW Anna Woźniak, w sobotę 4 grudnia duże zachmurzenie będzie rosło od zachodu. Z kolei we wschodniej części kraju będzie wiele przejaśnień. – Na północy możliwe jest nawet całkowite zachmurzenie – dodała. 

W północno-zachodniej części kraju spodziewane są opady śniegu. Z kolei na Wybrzeżu prognozowany jest deszcz ze śniegiem, który pada tam od piątku – zapowiedział Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura maksymalna wyniesie w sobotę od minus 1 stopnia na Suwalszczyźnie do 3 stopni na Dolnym Śląsku. W rejonach podgórskich, po nocnych spadkach, może wzrosnąć w ciągu dnia do minus 5 stopni Celsjusza. 

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W rejonach podgórskich oraz nad samym morzem porywisty z kierunków południowych. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie spadać. ''W północno-zachodniej połowie Polski dominować będzie niekorzystna biotropia pogody. Na pozostałym obszarze kraju przeważać będą obojętne warunki biometeorologiczne, jednak w pierwszej połowie dnia jeszcze zaznaczać się będzie korzystny wpływ pogody na organizm człowieka'' – podaje IMGW.

RadioZET.pl/IMGW/PAP