Zamknij

Pogoda na lato 2019: Jaka będzie pogoda? Czy będzie ciepło? Prognoza pogody na lato [MORZE, GÓRY, ZAKOPANE]

28.05.2019 16:05
Pogoda na lato 2019: Jaka będzie pogoda? Czy będzie ciepło? Prognoza pogoda na lato [LIPIEC, SIERPIEŃ 2019]
fot. pixabay.com

Pogoda w lato 2019: czy będzie ciepło? Czy w wakacje 2019 będzie dobra pogoda? Zastanawiają się nad tym wszystkie osoby, które planują wyjechać na urlop w czerwcu, lipcu lub sierpniu. Meteorolodzy już przewidują, czy w to lato pogoda będzie odpowiednia. Sprawdźcie najnowsze prognozy.

Pogoda na lato 2019: Jaka będzie? Czy będzie ciepło? Jaka będzie pogoda nad morzem, na Mazurach, w górach i w Zakopanem? U nas znajdziecie prognozę pogody w Polsce na lato 2019.

>> Pogoda na wakacje 2019 w Polsce - jak będzie nad morzem, na Mazurach i w górach?

>> Lato 2019 - kiedy pierwszy dzień lata kalendarzowego i astronomicznego? [DATA]

Pogoda na lato 2019: Jaka będzie pogoda? Czy będzie ciepło? 

Przypomnijmy, że lato w 2019 roku potrwa od 21 czerwca do 23 września. Możemy już przekazać - mamy dobre wiadomości. Prognoza pogody na lato 2019 jest bowiem bardzo optymistyczna. Synoptycy zapowiadają, że na początku najcieplejszej pory roku będzie można spodziewać się upałów. Towarzyszyć im mają przelotne opady deszczu i burze. Temperatura ma sięgać od około 18 stopni w nocy do około 30 stopni w dzień. Zimnych dni w lecie 2019 będzie dosłownie kilka.

>> Wakacje 2018: Pierwsza prognoza pogody. Są ostrzeżenia!

Pogoda na lato 2019: morze, Zakopane

W lato 2019 pogoda ma sprzyjać także nad morzem. Aura nad Bałtykiem może się chwilowo zepsuć, jednak taka zmiana nie będzie trwała długo. Według meteorologów pogoda w lato 2019 może zepsuć się pod koniec czerwca,  jednak później ponownie się poprawi. W lipcu i sierpniu nad morzem ma być słonecznie i bezdeszczowo.

W lecie 2019 pogoda w Zakopanem ma być zmienna. Pierwsze tygodnie, według meteorologów, będą sprzyjać wypoczynkowi. Później, niestety, temperatura prawdopodobnie spadnie i będzie wahać się w granicach od 18 do 23 stopni. Synoptycy zapowiadają, że w tym okresie będzie można spodziewać się także większych opadów deszczu. Pogoda w Zakopanem ustabilizuje się dopiero pod koniec miesiąca. Mimo że temperatura wtedy ma wynosić około 20 stopni, to mają ustąpić opady.

>> GUS: W ubiegłym roku Polskę odwiedziło 17 mln turystów

 Pogoda na lato 2019: Mazury, góry

Również na Mazurach pogoda w to lato może napawać optymizmem. Jak w całym kraju, także i w tej części Polski synoptycy zapowiadają upały. Przelotnie mogą wystąpić opady deszczu. W pierwszych tygodniach lata, temperatura na Mazurach w ciągu dnia ma sięgnąć ok. 23 stopni. Później jednak, szybko wzrośnie, a wypoczywający będą mogli cieszyć się słoneczną i bezdeszczową pogodą.

W przypadku pogody w górach przewidywania z reguły nie obowiązują dłużej niż przez tydzień. Pogoda na południu kraju jest bowiem bardzo zmienna, przez co meteorologom trudno cokolwiek. Warto więc sprawdzać na bieżąco aktualne prognozy, które będą znacznie trafniejsze niż te długoterminowa. 

>> Seria tornad w Polsce. IMGW: wciąż możliwe jest wystąpienie trąby powietrznej
 

RadioZET.pl/PZ