Zamknij

Ostrzeżenia I i II stopnia dla kilku województw. Miejscami będzie niespokojnie

31.05.2020 08:26
Pogoda na niedzielę 31 maja. Są ostrzeżenia IMGW dla kilku województw
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Niedziela w sporej części kraju upłynie pod znakiem chmur i deszczu, a miejscami nawet ulew. W kilku województwach obowiązują żółte i pomarańczowe alerty IMGW.

Pogoda w niedzielę będzie deszczowa na południu, wschodzie i w centrum Polski. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed ulewami. Miejscami może spaść nawet do 70 litrów wody na metr kwadratowy.

Żółte alerty obowiązują w województwach: łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Na pozostałym obszarze kraju powinno być słonecznie. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 21 stopni Celsjusza. Tak będzie m.in. w Zielonej Górze. 16-19 kresek pokażą termometry w centrum kraju, a tylko 12 na Śląsku. Uwaga, w niedzielę wciąż silny będzie wiatr. W porywach może wiać z prędkością do 60 kilometrów na godzinę. 

day_v2_2020-05-31d

Oprócz ostrzeżeń meteorologicznych IMGW wydał też ostrzeżenia hydrologiczne – nawet drugiego stopnia. W niektórych miejscach w związku z silnym wiatrem i ulewami przewidywane są gwałtowne wzrosty poziomów wody.

screenshot-www.pogodynka.pl-2020.05.31-08_23_28

RadioZET.pl