Zamknij

IMGW ostrzega przed silnym mrozem. W tych województwach w nocy było najzimniej

17.01.2021 08:53
mróz
fot. PAP/Darek Delmanowicz

Siarczysty mróz w całej Polsce. W nocy najzimniej było na Warmii, Mazurach i Podlasiu. W niedzielę rano w 12 województwach obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia. 

Pogoda w całym kraju jest typowo zimowa. W niedzielę rano w większości kraju obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia. Chodzi o 12 województw, głównie na północy i w centrum Polski. Tam w nocy temperatura spadała nawet poniżej -20 stopni Celsjusza.

Silny mróz w całej Polsce. Ostrzeżenia IMGW

Silny mróz utrzymuje się na całym terytorium województw łódzkiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, a także na Podlasiu, Mazowszu oraz Ziemi Świętokrzyskiej. Alertem objęte są także południowe powiaty Podkarpacia oraz Małopolski, północna część Śląska oraz część województwa zachodniopomorskiego i Lubelszczyzny. Ostrzeżenia zostały wydane przez IMGW w nocy z soboty na niedzielę. Przed niskimi temperaturami ostrzegało m.in. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W żadnym miejscu w Polsce nie odnotowano w nocy dodatniej temperatury. Minus 25,5 stopnia Celsjusza w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie) zarejestrowano na stacji pomiarowej na 2 metrach nad ziemią. Z kolei temperaturę minus 30,8 st. zanotowano w Suwałkach (woj. podlaskie) na poziomie gruntu. To według pomiarów z godz. 5.00 w niedzielę najniższe temperatury w kraju - podał IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał na Twitterze, że najcieplejszym miejscem w Polsce była o godz. 5.15 Trzebież w woj. zachodniopomorskim. Tam temperatura wyniosła minus 0,9 stopnia.

Pogoda na niedzielę

W niedzielę na północy kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu - głównie na południu kraju. Temperatura od -14°C na północnym wschodzie do -2°C na krańcach północno-zachodnich. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/IMGW