Zamknij

To będzie niespokojna środa. Wydano alerty pierwszego i drugiego stopnia

22.01.2020 07:00
Pogoda
fot. shutterstock.com

Pogoda w środę będzie niespokojna. Choć temperatura utrzyma się dziś na plusie, wciąż dokuczać będą silne porywy wiatru, a miejscami marznące opady. IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw.

Dzień zaczął się mokro i chłodno. W wielu miejscach o poranku termometry wskazywały nawet kilka stopni poniżej zera. W ciągu dnia w całej Polsce temperatura będzie jednak dodatnia, choć bardzo zróżnicowana.

Najcieplej będzie na północnym zachodzie kraju. Tam około 7 stopni Celsjusza. Tylko 2 kreski zobaczą na termometrach mieszkańcy południowego wschodu.

day_v2_2020-01-22d

Zobacz także

Pogoda na środę. Ostrzeżenia IMGW dla kilku województw

W środę padać będzie głównie w południowej części kraju. Do godziny 11 w czterech województwach obowiązują żółte alerty IMGW przed marznącymi opadami. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla części województw:

  • świętokrzyskiego
  • podkarpackiego (w powiatach Tarnobrzeg, tarnobrzeskim, stalowowolskim, niżańskim, kolbuszowskim i mieleckim)
  • małopolskiego (w powiatach krakowskim, chrzanowskim, olkuskim, miechowskim, proszowickim i dąbrowskim)
  • śląskiego  (w powiatach: kłobuckim, częstochowskim, Częstochowa, myszkowskim, lublinieckim, tarnogórskim, będzińskim, zawierciańskim, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Jaworzno).
screenshot-www.pogodynka.pl-2020.01.22-06_54_41
fot. IMGW

Na Pomorzu, na obszarze Bałtyku Południowo-Wschodniego, obowiązuje z kolei alert hydrologiczny drugiego stopnia. To w związku z gwałtownymi wzrostami stanów wody i wysokim napełnieniem Bałtyku (534 centymetry).

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW