Zamknij

Pogoda na weekend. Wracają burze z gradem. Niemal cała Polska zagrożona

10.09.2021 13:38
Mapa pogodowa Polski
fot. ventusky.com

Pogoda w weekend (11-12 września) będzie ulegała stopniowej zmianie. Synoptycy IMGW planują wydać ostrzeżenia przed burzami z gradem. Nadal będzie ciepło, choć w niedzielę temperatura zacznie nieznacznie spadać. 

Prognoza pogody na weekend (11-12 września) została przygotowana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W sobotę na zachodzie, a w niedzielę na obszarze całego kraju stopniowo zacznie się chmurzyć. Możliwe są burze z gradem i przelotny deszcz.

Pogoda. Sobota ciepła, ale pojawią się pierwsze burze

Sobota będzie ciepła, ale na zachodzie kraju spodziewane są opady deszczu. Mogą też wystąpić burze z porywami wiatru od 60 do 75 km/h. Ciśnienie nadal będzie spadać. Jak prognozuje IMGW, w sobotę (11 września) ma nie padać na terenie województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz zachodniopomorskim. Temperatura w sobotę wyniesie od 23-24 stopni do 27 stopni, a w centrum nawet do 28 stopni Celsjusza.

Pogoda. W niedzielę ochłodzenie i burze z gradem

Pogoda pogorszy się w niedzielę. Na ten dzień synoptycy zapowiadają ochłodzenie. Termometry maksymalnie pokażą od około 23 stopni na zachodzie do 25 stopni Celsjusza na wschodzie kraju. Najchłodniej będzie nad morzem, tam 17-18 stopni i w rejonach podgórskich 22 stopnie. 

W całym kraju mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a lokalnie burze, nawet z gradem. Podczas burz spadnie nawet do 20 litrów wody na mkw., a porywy wiatru osiągną do 70 km/h. Żółte ostrzeżenia IMGW mogą zostać wydane na terenie województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

RadioZET.pl/IMGW