Zamknij

Atak zimy w kwietniu, może spaść do 50 cm śniegu. IMGW wydaje ostrzeżenia

13.04.2021 07:33
śnieżyca
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Pogoda na wtorek będzie przypominać tę zimową, szczególnie na południu kraju. W górach może spaść łącznie do 50 cm śniegu. Tam sytuacja będzie bardzo niebezpieczna – przestrzega IMGW.

Pogoda zrobiła się iście zimowa, a po ciepłym weekendzie nie ma już śladu. We wtorek cała Polska dostanie się pod wpływ chłodnego powietrza. Temperatury maksymalne na zachodzie kraju będą oscylować od 7 do 10 stopni w dzień. Natomiast na wschodzie termometry pokażą ok. 6 stopni.

Pogoda na wtorek. Będzie zimno i spadnie śnieg

Znacznie zimniej będzie we wschodniej części woj. opolskiego, w Małopolsce i na Śląsku, a nawet częściowo w woj. świętokrzyskim. Tam termometry wskażą od 2 do 4 stopni C. Na tym obszarze będzie padał śnieg. Sypnie również w centrum i północno-wschodniej części kraju, czyli od Suwalszczyzny, przez Mazowsze, aż po wschodnią część Opolszczyzny, Śląsk i Małopolskę.

Najbardziej intensywne opady będą na południu. W ciągu najbliższych trzech dni w górach spadnie łącznie do pół metra świeżego śniegu, szczególnie w Tatrach. W Beskidach i w Bieszczadach dopada również kilkadziesiąt centymetrów białego puchu, podobnie w Sudetach.

IMGW wydał ostrzeżenia. Na obszarach podgórskich temperatura maksymalna nie przekroczy 0 stopni, np. w Zakopanem słupki rtęci na termometrach nie podniosą się powyżej – 1 stopnia. Tam także będzie silnie wiało, będą zamiecie i zawieje śnieżne. - Sytuacja w górach będzie bardzo niebezpieczna – ostrzega Walijewski. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/IMGW/Twitter