Zamknij

Pogoda w piątek będzie się zmieniać. Gdzie jest burza?

04.06.2021 10:56
Pogoda. Gdzie jest burza?
fot. Tomasz Kawka/East News

Pogoda nie wszystkim dziś dopisze. Ci, którzy w piątek wybrali się na wypoczynek w góry lub nad morze muszą liczyć się albo z chłodnym powietrzem (w górach w piątkowy poranek było miejscami tylko 5 stopni Celsjusza), albo z burzami.

Pogoda w długi weekend czerwcowy będzie się miejscami gwałtownie zmieniać. Temperatura w trakcie kolejnych dni długiego weekendu wzrośnie nawet do 26 stopni Celsjusza. Miejscami może jednak przelotnie popadać, a niebezpieczne mogą być burze z silnymi porywami wiatru.

Pogoda. Gdzie jest burza? [piątek, 4 czerwca]

Choć piątek zaczął się przeważnie słonecznie (szczególnie w centralnej oraz zachodniej części Polski), w ciągu dnia chmur będzie przybywać. Jak podkreśla synoptyk IMGW Michał Ogrodnik, w piątek miejscami popada przelotny deszcz, a na Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii i Mazurach można spodziewać się burz. Synoptyk IMGW wyjaśnia, że "podczas opadów przelotnych chmura się przemieszcza, popada 20-30 może 40 minut i zza chmur wyjdzie znów słońce".

W najcieplejszym momencie dnia na Podhalu oraz nad morzem będzie ok. 19 stopni Celsjusza. Na wschodzie od 23 do 24 stopni, na Zachodzie 25 - lokalnie nawet 26 stopni. 

Wiatr będzie wiał słaby z południowego wschodu, lokalnie z północnego wschodu. Najsilniejsze porywy wiatru są spodziewane podczas burz i mogą osiągnąć do 65 km/h.

RadioZET.pl/PAP