Zamknij

Jeszcze więcej deszczu i śniegu. Pogoda na środę, 14 kwietnia

14.04.2021 07:03
Pogoda, 14 kwietnia 2021
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Jeszcze bardziej intensywne opady deszczu i śniegu, a do tego umiarkowany wiatr, przez który silniej odczujemy chłód – tak zapowiada się pogoda na środę, 14 kwietnia.

Pogoda na środę 14 kwietnia będzie nieznacznie różnić się od tej z wtorku. "Dzień będzie umiarkowanie wietrzny, ale wiatr spowoduje, że temperaturę odczujemy jako niższą" – powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW.

Jak wskazała synoptyczka, prognoza pogody na środę jest zbliżona do tej, którą można było zaobserwować we wtorek. Rozszerzy się natomiast strefa i intensywność opadów, zarówno deszczu, jak i śniegu.

IMGW: Deszcz na zachodzie, do 10 cm śniegu na Podkarpaciu

"Na zachodzie kraju przelotne opady, a na wschodzie prognozowane są duże opady deszczu, deszczu ze śniegiem. Na Podkarpaciu i w Małopolsce będzie natomiast więcej śniegu. Mazury, Suwalszczyzna, Podlasie, Mazowsze, Kielecczyzna i Śląsk to tereny, w których występować będzie deszcz ze śniegiem, a okresami sam śnieg" – podała synoptyk.

Deszcz spadnie również na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Kujawach. Spodziewane są też opady śniegu. "Na nizinach będzie to przyrost od 1-3 cm pokrywy śnieżnej, na pograniczu Lubelszczyzny może być 4-5 cm, a na Podkarpaciu dochodzić może do 10 cm. W górach i obszarach podgórskich spodziewamy się do 15 cm śniegu i ten śnieg ma szanse się utrzymać" – przekazała Małgorzata Tomczuk. W Bieszczadach obowiązuje w środę nawet 2. stopień zagrożenia przed intensywnymi opadami śniegu wydany przez IMGW.

Najcieplejszym regionem będą dziś Wielkopolska, Zachodnie Pomorze i Pomorze, gdzie termometry pokażą ok. 8-9 stopni na plusie. W centralnej Polsce będzie to około 5 stopni, a im dalej na południe kraju, tym temperatura będzie niższa. W rejonach, gdzie prognozowane są opady śniegu w środę będzie ok. 1 do -1 st. C. Synoptyczka dodała, że odczucie chłodu, a czasami wręcz przymrozku, spotęguje wiatr.

RadioZET.pl/PAP