Zamknij

Pogoda: Deszcz i burze z gradem nie ustępują. Te regiony odpoczną od upałów

31.07.2019 06:54
Grad
fot. Shutterstock

Pogoda na dziś – środa 31 lipca. Temperatura na południu wzrośnie do 26-28 stopni Celsjusza. Na północy chłodniej, 18-24 stopni. Wiatr z kierunków północnych i północno-wschodnich, umiarkowany. Na zachodzie i południu pojawią się przelotne opady i burze z ulewnymi opadami i gradem. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w środę jest kształtowana przez obszar ciśnienia związanego z niżem nad wschodnimi krańcami Europy. Na zachodzie i południu zaznacza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego. Większa część kraju znajduje się w chłodniejszym morskim powietrzu polarnym, tylko na południe i zachód będzie jeszcze w gorącej masie powietrza zwrotnikowego.

Pogoda na dziś – środa 31 lipca

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. W województwach zachodnich i południowych przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. C, 21 st. C na północy do 28 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na południu zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie rozpogodzenia. W centrum i na wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie i północy Podkarpacia bez opadów. W pozostałej części kraju, głównie na południu i zachodzie, przelotne opady deszczu. Od Pomorza Zachodniego po Śląsk i Małopolskę oraz Pogórze Karpackie miejscami burze, stopniowo zanikające. W czasie burz opady do 20 mm. Lokalnie na Dolnym Śląsku mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 10 st. C na wschodzie do 17 st. C na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Pogoda w Warszawie 

W środę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura minimalna 14 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP