Pogoda: Ogromne utrudnienia na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia dla 5 województw

25.11.2019 19:55
MGŁA
fot. Dawid Tatarkiewicz/East News

Pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie przed gęstymi mgłami dla mieszkańców pięciu województw. Alert pierwszego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami wydano dla województw śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz siedmiu powiatów w centralnej części województwa pomorskiego. Alerty mają obowiązywać do godzin porannych we wtorek.

Jak podaje IMGW, w niektórych miejscach widzialność może wynieść od 50 do 200 m.

pogda

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia. Co oznacza? 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W związku z tym w obszarze występowania zagrożenia trzeba spodziewać się utrudnień. IMGW zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Niż Mario zbliża się do Polski

Już w najbliższych dniach do Polski zawita prawdziwa zima i arktyczne powietrze. Pod koniec tygodnia należy spodziewać się opadów śniegu i mocnego spadku temperatury. Zmiana pogody to wynik walki między wyżem Quincy a niżem Mario.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP