Zamknij

Nadciąga niż Mario. Do Polski zbliża się arktyczna pogoda i śnieg

25.11.2019 14:47
Zima w Polsce
fot. Shutterstock

Już w najbliższych dniach do Polski zawita prawdziwa zima i arktyczne powietrze. Pod koniec tygodnia należy spodziewać się opadów śniegu i mocnego spadku temperatury. Zmiana pogody to wynik walki między wyżem Quincy a niżem Mario.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Synoptycy przewidują, że umiarkowane ciepło utrzyma się jeszcze przez zaledwie kilka dni. Od czwartku odczujemy gwałtowną zmianę pogody i pierwsze zimowe sygnały. Wszystko za sprawą walki między wyżem Quincy a niżem Mario.

Zobacz także

Od czwartku czeka nas zmienna aura - przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem na południu Polski. W weekend, gdy do Polski zacznie spływać z północy arktyczny chłód, opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu wystąpią już w całym pasie północnej Polski.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

W weekend należy także przygotować się na silny wiatr, który w porywach będzie osiągał do 60 km/h, a w górach do 100 km/h. Będzie to bardzo zimny, przenikliwy wiatr.

Zobacz także

Od soboty, gdy zacznie do nas napływać arktyczne powietrze, termometry pokażą od 2-4 stopni na północy do 5–6 na południu. W nocy temperatura spadnie do - 3 stopni.

RadioZET.pl/ Onet/ Wp.pl