Zamknij

Pogoda. "Bomba chłodu" nadciąga nad Polskę. Temperatury pójdą ostro w dół

17.09.2021 14:25
Mapa pogodowa Europy
fot. wxcharts.com

Pogoda zaczyna się zmieniać. Synoptycy ostrzegają, że do Polski nadciąga ochłodzenie z północy Europy. Już wkrótce temperatury spadną nawet w okolice zera stopni Celsjusza. 

Pogoda długoterminowa na drugą połowę września nie prezentuje się optymistycznie. Nadchodzące dni upłyną pod znakiem zachmurzenia i deszczu oraz niezbyt wysokiej temperatury - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na wschodzie Polski możliwe są przymrozki, a nawet lekki mróz.

Pogoda. Atak zimy na północy Europy. "Bomba chłodu" nadciąga nad Polskę

Jak pisaliśmy na radiozet.pl, pogoda w wielu regionach Europy zmieniła krajobraz na zimowy. W ostatnich dniach na północy Szwecji i w Finlandii można było poczuć już atak zimy. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia ukazujące tereny pokryte warstwą białego puchu. 

"Bomba chłodu" z północnej części Starego Kontynentu zaczyna przemieszczać się na południe i wschód Europy. Jak podaje portal fanipogody.pl, do końca września będziemy mieli do czynienia z dwoma okresami ochłodzenia. ''Pierwszy zacznie się w weekend i dotyczył będzie wschodu kraju. Jednak po 25 września chłód na kilka dni spłynie również na zachód naszego kraju'' - czytamy w najnowszej prognozie pogody.

Temperatura w ciągu dnia będzie oscylować w granicach 10-15 stopni Celsjusza. Prawdziwe ochłodzenie odczujemy głównie nocami, gdy temperatury spadały będą w okolice zera. Mróz do minus 2 stopni Celsjusza może wystąpić w górach i na obszarach podgórskich. 

RadioZET.pl/IMGW/Fanipogody.pl