Obserwuj w Google News

Pogoda. "Bomba ciepła" zalewa Polskę. Na horyzoncie kolejna zmiana

2 min. czytania
05.10.2022 09:31
Zareaguj Reakcja

Pogoda w końcu zaczyna się poprawiać. W najbliższych dniach w całej Polsce będzie ciepło i sucho. Jesienna "bomba ciepła" rozgrzeje termometry do ponad 20 stopni Celsjusza. Niestety na horyzoncie widać już kolejne ochłodzenie. 

Mapa pogodowa
fot. MetDesk

Prognoza pogody na pierwsze dni października się sprawdza. Po deszczowym i chłodnym okresie do Polski od zachodu wkracza ocieplenie. Złota polska jesień nie potrwa jednak długo. Pochmurna aura z opadami deszczu powróci w weekend.

Pogoda. Jesienna "bomba ciepła", a potem ochłodzenie

Środa 5 października zapowiada się ciepła i sucha prawie w całym kraju. Deszcz prognozowany jest jedynie na Pomorzu i na północnym wschodzie. Maksymalna temperatura wzrośnie i będzie się wahała w przedziale między 14 a 21 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, a najchłodniej w rejonach podgórskich Karpat i na Suwalszczyźnie.

Redakcja poleca

Wiatr zdecydowanie zmieni już swój kierunek – na południowo-zachodni, a nawet na południowy. Będzie wiało już nieco silniej, choć średnią prędkość wiatru synoptycy z  IMGW określają wciąż jako umiarkowaną. Jedynie na Wybrzeżu i w górach prognozowany jest jeszcze dość silny i porywisty wiatr.

– W najbliższych dniach będzie ciepło i sucho. Opady są spodziewane przelotne, ale nie będą one obejmowały dużego obszaru i będą występowały tylko miejscowo – powiedziała Grażyna Dąbrowska z biura prognoz IMGW. – Do końca tygodnia będzie się utrzymywała temperatura maksymalna w granicach 20 stopni, zwłaszcza na południu kraju, gdzie będzie najładniej – dodała.

Kolejna zmiana pogody nastąpi w sobotę i początkowo nad morzem, a w niedzielę już w całej Polsce, ochłodzi się i zacznie padać deszcz. Temperatura maksymalna będzie się wahała w przedziale 13-18 stopni Celsjusza.

RadioZET.pl/IMGW