Zamknij

Pogoda. Długotrwałe ulewy nadciągają do Polski. "O upałach możemy zapomnieć"

04.08.2021 11:33
Ulewa
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Prognoza pogody na najbliższe dni nie zachwyca. Synoptycy zapowiadają, że przez Polskę będą przemieszczały się długotrwałe ulewy. "O upałach możemy zapomnieć" - czytamy w komunikacie IMGW. 

Pogoda w Polsce da nam odpocząć od wysokich temperatur. Fala upałów, która rozlewa się po południowej Europie, doprowadziła do pożarów w Turcji, Albanii oraz na wyspach Morza Śródziemnego, w tym na włoskiej Sycylii. W Grecji od tygodnia termometry pokazują ponad 40 stopni Celsjusza.

Pogoda. Długotrwałe ulewy nadciągają do Polski

IMGW potwierdza, że o upałach w Polsce możemy zapomnieć. Do Polski napływa chłodne polarno-morskie powietrze. Taka sytuacja pogodowa będzie utrzymywać się przez kolejne dni. "W środę, czwartek i w piątek na ogół będzie pochmurno i deszczowo, a to za sprawą wilgotnych i deszczowych frontów atmosferycznych, które z południowego zachodu Europy będą przemieszczały się przez Polskę" - poinformowali synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

''Opady deszczu w czwartek i w piątek miejscami mogą być bardzo silne. Jak to bywa o tej porze roku, oprócz opadów deszczu, wystąpią również burze'' - czytamy w komunikacie IMGW.

Zmiana pogody w Polsce nastąpi za sprawą niżu znad Alp, który będzie przemieszczał się na północny wschód kontynentu - przekazał Tomasz Wasilewski. Synoptyk TVN Meteo ostrzegł, że ulewy będą niezwykle intensywne i mogą trwać nawet kilkanaście godzin.

- To będą jednostajne, ciągłe opady. Tak zapachnie jesienią - powiem krócej - bo to nie będzie burza letnia - chwilowa, tylko właśnie będzie padać i padać - dodał Tomasz Wasilewski. 

RadioZET.pl/IMGW/TVN Meteo