Zamknij

Pogoda: Do Polski powróci lato? Na horyzoncie nawet 25 stopni

07.10.2019 16:40
Pogoda
fot. ventusky.com

Pogoda w Polsce znów ulegnie gwałtownej zmianie. Po chłodnym, deszczowym i śnieżnym początku października, do naszego kraju powróci... lato. W najbliższy weekend termometry pokażą nawet 25 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Październik w pogodzie rozpoczął się od drastycznego spadku temperatur. Arktyczny wyż znad Skandynawii przyniósł do Polski opady deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu i pierwsze przymrozki. W niedzielę w Tatrach spadło ponad 30 cm śniegu

Pogoda. Lato w październiku? Na termometrach nawet 25 stopni 

Jak podaje ''Wirtualna Polska'', najbliższe dni przyniosą kolejną zmianę w pogodzie. Aktualnie Polska znajduje się pod wpływem słabego wyżu znad Węgier. Wkrótce od zachodu stopniowo zacznie napływać powietrze polarne morskie. W środę na zachodzie i północy kraju czeka nas pierwsze rozpogodzenie. Temperatura wzrośnie do 17 stopni Celsjusza. 

Prawdziwy powiew ciepła odczujemy w weekend. W niedzielę termometry w prawie w całym kraju pokażą 20 stopni, a na południowym zachodzie nawet 25 stopni Celsjusza. 

''Przyszły tydzień, to ciąg dalszy "złotej polskiej jesieni”. Będzie pogodnie i słonecznie. Do połowy tygodnia będzie także ciepło, bo temperatura oscylować będzie w okolicach 20 kreski'' - czytamy w ''Wirtualnej Polsce''. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualna Polska