Zamknij

Zima zaatakowała w górach. Prawie minus 30 stopni odczuwali turyści na Śnieżce

19.09.2019 17:46
Pogoda. Na Śnieżce prawie minus 30 stopni. W Tatrach śnieg
fot. GERARD/REPORTER

Zima pojawiła się w polskich górach. W Tatrach mróz chwycił już na początku tygodnia, a Kasprowy Wierch przykryła warstwa śniegu. Bardzo mroźnie jest też na Śnieżce. Tam temperatura odczuwalna wynosiła we wtorek prawie 30 stopni Celsjusza poniżej zera.

Pogoda już od kilku dni daje nam się we znaki. Lato już nie wróci, noce robią się chłodne, choć w ciągu dnia też ciepło nie jest, a temperaturę odczuwalną skutecznie obniża silny wiatr.

Najchłodniej jest w ostatnich dniach w górach. W Tatrach spadł już śnieg, a ratownicy TOPR apelują do turystów o rozwagę, bo szlaki są oblodzone. Na Kasprowym Wierchu jest minus pięć stopni Celsjusza.

Trudne warunki panują też w Karkonoszach. We wtorek temperatura na Śnieżce spadła do -2,5 kresek, ale odczuwalna była znacznie niższa i wynosiła… -27 stopni Celsjusza. To przez silny i bardzo mroźny wiatr. We wtorek rozpędzał się do 115 kilometrów na godzinę. Karkonoski Park Narodowy apeluje o ostrożność.

A śnieg w najbliższych dniach wciąż może w górach przelotnie popadać. Temperatura odczuwalna nie powinna być jednak już tak niska, bo wiatr stopniowo słabnie. Pod koniec tygodnia będzie wiać z prędkością do maksymalnie 60-65 kilometrów na godzinę.

Zobacz także

RadioZET.pl