Zamknij

Pogoda. Fatalna prognoza na koniec wakacji. Fala chłodu i deszczu wkracza do Polski

27.08.2021 12:18
Mapa pogodowa Polski
fot. Ventusky

Pogoda w ostatni weekend wakacji przyniesie ochłodzenie w całym kraju. Temperatura może sięgnąć maksymalnie 20 stopni Celsjusza. Sobota i niedziela będą pochmurne i deszczowe - ostrzega IMGW.

Prognoza pogody na koniec tegorocznych wakacji nie napawa optymizmem. Najbliższe dni będą pochmurne, deszczowe i chłodne – zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Burze pojawią się lokalnie. Silniejsze ulewy są prognozowane w nocy z 27 na 28 sierpnia na wschodzie Polski, a także w niedzielę na wschodzie i południu kraju.

Pogoda na weekend. Silne ulewy i burze wracają do Polski

W sobotę (28 sierpnia) nad Polską utrzyma się chłodna i wilgotna masa powietrza polarnego morskiego. Temperatura maksymalna kształtowała się będzie w przedziale od 16 do 20 stopni Celsjusza. Najzimniej będzie tego dnia Suwałkach, Jeleniej Górze i Zakopanem, a najcieplej w Szczecinie i Krakowie.

Przelotne opady deszczu możliwe są w całej Polsce. W drugiej połowie dnia zwłaszcza na zachodzie kraju prognozowane są przejaśnienia. Dominował będzie wiatr słaby i umiarkowany. W czasie lokalnych burz może osiągać w porywach do 65 km/h - ostrzega IMGW

Prognoza pogody na niedzielę 29 sierpnia

W niedzielę Polska pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia. Termometry pokażą maksymalnie od 16 do 20 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Olsztynie, Toruniu, Łodzi i Opolu, a najzimniej w Zakopanem. W szczytowych partiach Tatr temperatura spadnie do 3 stopni. 

– Niedziela w dalszym ciągu zapowiada się deszczowo. Przez prawie cały przyszły tydzień nie widać wielkiej nadziei na rozpogodzenie – poinformowała Małgorzata Tomczuk z IMGW. Zdaniem synoptyk, deszczowe niże i burze mogą ustąpić w drugiej połowie przyszłego tygodnia. – Nawet jeśli przyjdzie poprawa, to temperatury w najcieplejszych miejscach kraju nie przekroczą 20 stopni Celsjusza – dodała. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP