Zamknij

Ostrzeżenia IMGW w dużej części kraju. Miejscami będzie niebezpiecznie

16.01.2020 16:53
Pogoda. IMGW alarmuje i wydaje ostrzeżenia przed gęstą mgłą na dużej części kraju
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W najbliższych godzinach pogoda może stwarzać zagrożenie. IMGW ostrzega zwłaszcza przed bardzo gęstymi mgłami na południu Polski, gdzie obowiązują już alerty pierwszego stopnia.

Pogoda już od czwartkowego wieczora może zrobić się nieprzyjemna. Po środowej kulminacji ciepła i kilku słonecznych,  wręcz wiosennych dniach, z dnia na dzień zacznie robić się chłodniej. W piątek termometry nie będą już wskazywać więcej niż 10 kresek, a w weekend temperatura nie przekroczy 5 stopni.

Co więcej, w najbliższych godzinach dokuczać będzie bardzo gęsta mgła. O tym, że będzie stwarzała niebezpieczeństwo, poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej i wydał alerty pierwszego stopnia dla południowej Polski. Żółte alarmy obowiązują w 6 województwach:

  • dolnośląskim (w powiatach: zgorzeleckim, bolesławieckim, lubańskim, lwóweckim, złotoryjskim, jeleniogórskim, Jelenia Góra, kamiennogórskim, jaworskim, świdnickim, wałbrzyskim, Wałbrzych, kłodzkim, dzierżoniowskim, ząbkowskim i strzelińskim)
  • opolskim
  • świętokrzyskim
  • śląskim
  • małopolskim
  • podkarpackim
imgw
fot. IMGW

IMGW ostrzega, że w tych częściach kraju widoczność będzie wynosić miejscami do 100 m. Ostrzeżenia obowiązują do godzin porannych w piątek. Ale wtedy mogą zostać wydane kolejne alerty. W piątek IMGW może ostrzegać przed gęstą mgłą na terenach województw: śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW