Orkan Sabina coraz bliżej Polski. Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed wiatrem

07.02.2020 23:50
Pogoda. Orkan Sabina coraz bliżej Polski. Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed wiatrem
fot. Ventusky

Przed orkanem Sabina ostrzegają niemieckie media i alarmują, że może on spowodować znaczne zniszczenia. Sabina będzie też miała wpływ na pogodę w Polsce. Po weekendzie wiatr będzie miejscami rozpędzał się do 90 km/h. W górach nawet do 160.

Orkan Sabina dotrze do Niemiec w niedzielę po południu. Przyniesie porywisty wiatr, który miejscami może mieć niszczycielską siłę – alarmują niemieckie media, powołując się na krajowe służby meteorologiczne.

Nad Morzem Północnym spodziewane są porywy wiatru do 120 km/h. W górach wiatr może rozpędzać się nawet do 170 km/h. Wraz z silnym wiatrem trzeba spodziewać się intensywnych opadów deszczu.

Sabina może spowodować przerwy w dostawach prądu. Na drogach będzie niebezpiecznie. Niemieckie służby proszą o ostrożność, a nawet o przekładanie podróży.

Zobacz także

Orkan Sabina będzie kształtować pogodę w Polsce

Sabina będzie miała w najbliższych dniach wpływ na to, co dzieje się w pogodzie w Europie – również w Polsce. Po ciepłym jak na luty weekendzie, w nocy z niedzieli na poniedziałek odczujemy załamanie pogody, a do naszego kraju dotrze silny wiatr, który z każdym kolejnym dniem będzie przybierał na sile. 

„Miejscami wiatr będzie silniejszy, szczególnie podczas nocy z niedzieli na poniedziałek w regionach podgórskich Sudetów i Bieszczad, gdzie może przekraczać w porywach ok. 110 km/h, a w rejonie Śnieżki nawet ok. 160 km/h” – alarmują Polscy Łowcy Burz.

Wiatr będzie skutecznie obniżać temperaturę odczuwalną. Co więcej, będą mu towarzyszyć opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem.

Zobacz także

RadioZET.pl/DW/tagesspiegel.de/Polscy Łowcy Burz