Zamknij

Nawet 35 centymetrów białego puchu. IMGW ostrzega przed śnieżycami

Magdalena Kulej
23.12.2019 10:12
Pogoda. Zakopane w śniegu. IMGW ostrzega przed śnieżycami
fot. MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Pogoda na święta nie napawa optymizmem. Świąteczny klimat już teraz zapanował natomiast w górach. W Tatrach zima na całego, a synoptycy zapowiadają: śniegu jeszcze przybędzie.  

W nocy z niedzieli na poniedziałek na Podhalu spadł śnieg. W Zakopanem już teraz leży około 15 cm białego puchu, a będzie go więcej.

Zimowo zrobiło się nagle, bo jeszcze w sobotę termometry w Zakopanem wskazywały 13 stopni Celsjusza. W niedzielę temperatura spadła do 6 kresek i zaczęły się intensywne opady śniegu.

W poniedziałek obowiązują tam ostrzeżenia drugiego stopnia przed śnieżycami. Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w rejonie powiatu tatrzańskiego można spodziewać się przyrostu pokrywy śnieżnej rzędu 25 cm do 35 cm.

Tymczasem w pozostałych częściach kraju mokro, ale nie od śniegu, a ulew. IMGW wydał nawet alerty pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem dla: południowych powiatów woj. mazowieckiego, woj. lubelskiego (oprócz powiatu chełmskiego), woj. podkarpackiego, woj. małopolskiego, dla południowo-wschodniej części woj. świętokrzyskiego i południowej części woj. śląskiego.

Z kolei w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstą mgłą. IMGW prognozuje ograniczenia widoczności miejscami do 200 m, lokalnie do 100 m.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP