Zamknij

Zima jednak przyszła. Połowa Polski przykryta śniegiem

29.01.2020 12:36
Pogoda
6 Zobacz galerię
fot. WOJCIECH ZATWARNICKI/REPORTER

Pogoda znów płata nam figle. W nocy z wtorku na środę niespodziewanie przypomniała sobie o Polsce prawdziwa zima, a środowy poranek przywitał mieszkańców części kraju intensywnymi opadami śniegu.

Pierwszy śnieg w Warszawie w tym roku! - piszą internauci, publikując zdjęcia i nagrania ze stolicy. Tego śniegu zdecydowanie więcej jest w innych częściach Polski. 

Na Pomorzu opady śniegu były na tyle intensywne, że spowodowały zerwanie linii energetycznych, a prawie 20 tysięcy odbiorców nie ma prądu. „Bez dostaw prądu pozostaje około 18,4 tys. odbiorców. Naprawy trwają" - napisał na Twitterze w środę przed południem zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

W Łodzi z powodu pierwszej w tym roku śnieżycy są poważne utrudnienia w ruchu. Autobusy kursują na swoich trasach, ale z około 20-minutowym opóźnieniem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje o ostrożną jazdę w całej Polsce. Na ulicach gromadzi się błoto pośniegowe, co utrudnia jazdę i powoduje korki na jezdniach. Na drogach krajowych pracuje obecnie 240 pojazdów do zimowego utrzymania.

Według prognoz IMGW w środę padać będzie w całym kraju, choć nie będą to opady intensywne, a miejscami śnieg będzie przechodził w deszcz.