Zamknij

Ponad tysiąc interwencji strażaków, liczne awarie prądu. Bilans burz nad Polską

02.07.2019 09:20
Ponad tysiąc interwencji strażaków, liczne awarie prądu. Bilans burz nad Polską
fot. Daniel Bodzenta/East News

Ponad 1100 interwencji straży pożarnej i trwające wciąż awarie prądu – to najważniejsze skutki burz, które wczoraj przeszły nad południową Polską. Statystyki podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jeszcze z rana bez dostępu do sieci pozostawało tysiące Polaków.

RCB informuje, że minionej doby strażacy tysiąc razy wyjeżdżali w Polsce na interwencje związane z niwelowaniem strat po burzach. Najwięcej pracy mieli w województwie śląskim (559 zgłoszeń).

W poniedziałek, 1 lipca po przejściu frontu burzowego Straż Pożarna odnotowała łącznie 1 127 interwencji związanych z usuwaniem skutków zjawisk atmosferycznych.

RCB, na Twitterze

W województwie świętokrzyskim uszkodzonych zostało 20 pokryć dachowych, w dolnośląskim pięć budynków mieszkalnych i jeden gospodarczy, a w śląskim wichura zniszczyła pokrycia dachowe na 25 budynkach mieszkalnych i trzech gospodarczych.

Tysiące mieszkańców wciąż bez prądu

Front burzowy przyczynił się też do licznych awarii prądu w gospodarstwach domowych. Dziś z rana dyrektor RCB raportował na Twitterze, że odciętych od sieci pozostaje wciąż kilka tysięcy Polaków.

RadioZET.pl/PAP