Zamknij

Śnieg w Tatrach widoczny z Zakopanego. Uwaga na oblodzone szlaki

21.09.2021 08:36
Śnieg w Tatrach, oblodzone szlaki
fot. Pawel Murzyn/East News

W Tatrach powyżej 1500 metrów nad poziomem morza spadł zeszłej nocy śnieg. Na razie jest to śladowa ilość, niemniej ośnieżone Tatry można było obserwować we wtorek rano z Zakopanego, gdy odsłoniły się zasnute od kilku dni chmurami szczyty. Na szlakach występuje oblodzenie.

Śnieg w Tatrach był widoczny po raz kolejny w trakcie tego lata. Drobinki białego puchu ostały się nie tylko na szczytach gór, ale i w niższych partiach, przez co biała pokrywa była widoczna nawet z Zakopanego.

Nocami w Tatrach temperatura spada już poniżej zera stopni. Miejscami na szlakach pojawiły się oblodzenia. Ośnieżone są m.in. zbocza Giewontu, Świnicy czy Kasprowego Wierchu.

Śnieg w Tatrach. Biała pokrywa widoczna z Zakopanego

Najbliższy weekend zapowiada się w Tatrach jako słoneczny. Wychodząc w wyższe partie gór, należy pamiętać o odpowiednim, ciepłym ubraniu i zimowym obuwiu. W miejscach oblodzonych i zaśnieżonych niezbędne mogą okazać się raczki. W dolnych partiach szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste.

Dwa szlaki w Tatrach nieczynne

Tymczasem od poniedziałku ze względu na remont zamknięty jest do odwołania niebieski szlak turystyczny na odcinku od schroniska na Polanie Kalatówki do końca Polany Kalatówki. Dojście na Halę Kondratową możliwe tzw. dolnym szlakiem. Nieczynny jest także czerwono znakowany szlak turystyczny na odcinku od Czarnego Stawu pod Rysami na Rysy. Szlakiem na szczyt można natomiast poruszać się w weekendy.

RadioZET.pl/PAP - Szymon Bafia