Zamknij

Załamanie pogody, nawałnice, śnieg. Dwoje dzieci zginęło w Hiszpanii

18.01.2020 21:52
Załamanie pogody, śnieg i nawałnice w Hiszpanii. Nie żyje dwoje dzieci
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Nawałnice i intensywne opady deszczu ze śniegiem doprowadziły w sobotę do zablokowania kilkudziesięciu dróg w różnych regionach Hiszpanii. Najtrudniejsza sytuacja panuje na północy kraju, gdzie w wypadku na drodze zginęło dwoje dzieci.

Najwięcej nieprzejezdnych dróg jest w północnej części Hiszpanii, na terenie wspólnot autonomicznych Nawarry, Kantabrii, Asturii, a także w Katalonii. 

Nawarra była jednym z pierwszych regionów Hiszpanii, w którym nastąpiło nagłe załamanie się pogody spowodowane nadejściem nad Półwysep Iberyjski sztormu Gloria. W nocy z soboty na niedzielę spodziewane jest objęcie nim całej Hiszpanii kontynentalnej oraz archipelagu Balearów.

W piątek wieczorem w miejscowości Estella-Lizarra, w prowincji Nawarra, kierowca autobusu na drodze pokrytej topniejącym śniegiem stracił panowanie nad pojazdem, uderzając w grupę przechodniów i taranując kilka aut osobowych.

Autobus, który - jak twierdzi kierowca - “przestał nagle hamować”, zatrzymał się po przejechaniu kilkudziesięciu metrów na ścianie jednego z budynków mieszkalnych sąsiadujących ze stacją paliw. Pojazd zniszczył m.in. jeden z budynków stacji osłaniający dystrybutory z paliwem.

W wypadku na miejscu zginęła ośmioletnia dziewczynka. Jej pięcioletni brat zmarł w sobotę rano na skutek odniesionych obrażeń. Matka walczy o życie. W wypadku ucierpiała też inna kobieta.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP