Zamknij

Atak zimy w Polsce. Synoptyk ostrzega i mówi, gdzie spadnie najwięcej śniegu

08.12.2022 13:16

Na horyzoncie widać już zimę w całej okazałości. W weekend spodziewane są intensywne opady śniegu. Pokrywa śnieżna przyrośnie nawet o 20 cm - poinformowała w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski Ilona Bazyluk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

atak zimy
fot. East News

Prognoza pogody na kolejne dni zapowiada atak zimy. Już w weekend ta pora roku rozgości się u nas na dobre. Śnieg pojawi się najpierw na południu Polski. Ilona Bazyluk, synoptyk IMGW, przybliżyła w programie "Newsroom" w Wirtualnej Polsce, jak będzie się kształtowała pogoda na najbliższe dni.

- W weekend spodziewamy się intensywnych opadów. W piątek zacznie padać już na południu kraju - powiedziała. Będzie dużo deszczu, ale w górach możemy spodziewać się już większego śniegu.

Atak zimy w weekend. Spadnie nawet 20 cm śniegu

Śnieżyce uderzą w weekend. Gdzie spadnie śnieg? - W niedzielę - w centrum i na południu kraju - może przybyć do 15-20 cm białego puchu - dodała synoptyk.

Zima pokaże swoje śnieżne i mroźne oblicze także w sercu Polski. - Czyli biały weekend, białe puchowe szaleństwo? - dopytywał prowadzący. - Tak, ci, którzy chcieli śniegu w centrum kraju, doczekają się - podkreśliła.

Synoptyk ostrzegła także, że może być ślisko. W piątek marznące opady pojawią się na południowym wschodzie (w województwach: podkarpackim i małopolskim). Więcej rozpogodzeń i słońca ma być na północy kraju, ale tam będzie też zimniej. 

Według prognoz w nocy temperatura spadnie do -7, - 8 st. Celsjusza. - Marznące mgły będą tam ograniczały widzialność do 200 m - podsumowała synoptyk IMGW-PIB.

loader

RadioZET.pl/Wirtualna Polska/IMGW