Obserwuj w Google News

Uderzenie zimy. W tym regionie Polski spadnie nawet 15 cm śniegu

2 min. czytania
25.11.2023 10:22
Zareaguj Reakcja

Nawet 15 centymetrów śniegu może spaść w sobotę w dwóch regionach Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tej sprawie alerty pierwszego stopnia. W niemal całym kraju obowiązują też ostrzeżenia przed oblodzeniem. W Tatrach wystąpi silny mróz.

Gdzie pada śnieg w Polsce. Są alerty
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Gdzie pada śnieg w Polsce? Atak zimy na północy kraju sprawia, że sytuacja na drogach w regionie jest trudna już od godzin nocnych. Temperatura spadła w okolicy poniżej zera. Zarówno na drogach krajowych, jak i wojewódzkich pracuje sprzęt odśnieżający. Poinformowano jednak, że drogi w regionie były przejezdne.

IMGW wydał w tej sprawie ostrzeżenia pierwszego stopnia dla większości powiatów województwa pomorskiego (od Słupska po Nowy Dwór Gdański) oraz okolic Elbląga na Warmii. „Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm, miejscami 15 cm” – czytamy w ostrzeżeniu Instytutu. Już o poranku w Elblągu zanotowano pokrywę śniegu sięgającą aż 17 centymetrów.

Gdzie pada śnieg w Polsce? Są alerty IMGW, spadnie 15 cm śniegu

Przed uderzeniem zimy ostrzegło o poranku również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. „Uważajcie dziś na intensywne opady śniegu. IMGW wydał ostrzeżenia 1.stopnia w części woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Jeśli wybieracie się w podróż, dobrze się do niej przygotujcie, żeby was zima nie zaskoczyła” – przekazało RCB na Twitterze.

W woj. warmińsko-mazurskim opady śniegu przez całą noc występowały też w okolicach Elbląga. W Nidzicy spadło 3 cm, w Kętrzynie 2 cm, a w Olecku na wschodzie regionu 1 cm białego puchu. 

Redakcja poleca

Punkt informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie poinformował PAP, że na wszystkich trasach krajowych w warmińsko-mazurskim pracuje obecnie 57 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania dróg, ale z powodu niemal ciągłych opadów kierowcy muszą się liczyć z występowaniem błota pośniegowego m.in. na trasie krajowej S7 między Ostródą, a Elblągiem, na trasie S-22 z Elbląga do Malborka.

Źródło: Radio ZET/Meteo.imgw.pl/RCB - Twitter