,

Nawet minus 16 stopni. "Zacznie sypać śnieg w dość dużych ilościach"

26.03.2023 20:42

Zima wraca w polskie Tatry. TOPR ostrzega, bo warunki w górach będą bardzo trudne. Spodziewane są bardzo niskie temperatury i śnieżyce.

pogoda
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Pogoda w całej Polsce od poniedziałku gwałtownie się zmieni. Po kilkudniowym ociepleniu w stronę naszej części kontynentu przemieszcza się zimne, arktyczne powietrze z północy. IMGW wydał już ostrzeżenia dla kilku województw przed przymrozkami, oblodzeniami i opadami śniegu.

Najbardziej zimowo zrobi się w Tatrach. Wysoko w górach temperatura spadnie do minus 16 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają przed mrozem, ale i intensywnymi opadami śniegu. - Warunki w górach będą bardzo trudne - alarmuje w rozmowie z Radiem ZET ratownik dyżurny TOPR Witold Cikowski.

- Zacznie sypać śnieg, nawet w dość dużych ilościach przez dwa dni. Do tego dojdzie silny wiatr - podkreśla. Służby lawinowe będą oceniać, czy nie podnieść stopnia zagrożenia lawinowego z drugiego na trzeci. Śnieg w Tatrach ma przestać padać w środę, a od czwartku w ciągu dnia można się spodziewać opadów deszczu.

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się