Zamknij

Pogoda. Silna śnieżyca uderzy w Polskę. Spadnie nawet 12 cm śniegu

05.12.2022 11:32

Do Polski napływa stosunkowo ciepłe i wilgotne powietrze. W najbliższych dniach termometry będą pokazywać dodatnie wartości. Chłodniej zrobi się w niedzielę 11 grudnia. Nocami temperatura będzie spadać do minus 7 stopni Celsjusza. Mapy pogodowe wskazują, że w Polsce pojawi się silna śnieżyca.

Mapa pogodowa Polski
fot. ventusky.com

Pogoda w rozpoczynającym się tygodniu nie przyniesie gwałtownych zawirowań, ale mimo to nie zabraknie zimowych epizodów. Zgodnie z prognozami IMGW poniedziałek, wtorek i środa będą pochmurne, głównie z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Na północy kraju nadal mogą pojawiać się opady marznące.

Długoterminowa pogoda na grudzień

W Mikołajki spadnie śnieg, ale tylko w górach. Pokrywa śnieżna wzrośnie w Tatrach i Sudetach nawet o 10 centymetrów. Na pozostałym obszarze deszcz i deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 5 stopni miejscami na południu i nad morzem. W czwartek i piątek mniej chmur i mniej opadów, zwłaszcza na zachodzie Polski. 

W sobotę (10 grudnia) nad Polskę nasunie się strefa opadów - na zachodzie i południu głównie śniegu, na wschodzie deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą od 0 stopni na południowym zachodzie do 4 stopni nad morzem i 7 stopni na południowym zachodzie.

W niedzielę czeka nas atak zimy. Jak widzimy na mapach pogodowych aplikacji Ventusky, dla zachodniej, centralnej i północnej części Polski prognozowane są intensywne śnieżyce. Miejscami może spaść nawet 12 centymetrów śniegu. 

Dodatkowo w Wielkopolsce, na Kujawach, Mazowszu oraz Warmii i Mazurach spodziewane są opady marznącego deszczu. Zrobi się dużo chłodniej, a w nocy mroźno, do minus 7 stopni Celsjusza. W dzień temperatura od minus 2 stopni do 1 stopnia.

loader

RadioZET.pl/IMGW/Ventusky